Cam asa m am simtit in fata perfectiunii prezentate de Cirque du Soleil..Mi as dori ca toti sa aiba parte de un show de al lor. Exista multe stari prin care se poate domoli si invinge ego ul. Prin folosirea substantelor psihoactive,prin meditatie plus alte metode..Insa cand ego ul priveste munca unor oameni care atinge absolutul,se furiseaza si lasa sinele sa fie una cu clipa..clipa acestor oameni magnifici care inseamna C d S...Mi am dat seama ca uitandu ma la acest grandios show temerirele au disparut, vocea din cap imi era din ce in ce mai departe si am reusit sa inteleg de ce acei oameni sunt EROI...Ei duc limitele umane atat de departe incat poti sa spui ca ai atins Finitul. Nu e doar circ..e arta..gimnastica,costume,muzica..nu stii daca esti intr un trip minunat cu spiridusi si intr o lume plina de culori si fara false dorinte sau esti in o sala..
As vrea sa multumesc cu ocazia aceasta oricarui este creator al acestei lumi pentru lucrurile minunate care ne inconjoara si in care nu mai putem vedea nimic frumos..
Cirque du Soleil iti multumesc pentru aceasta partida si ma declar mat din prima mutare!
No comments:
Post a Comment