Saturday, 29 May 2010

Al patrulea tip

Vazand acest film mi am simtit puse in pericol o groaza de idei si m-am decis sa citesc pareri din lumea intreaga.. Primul lucru uitandu-ma la film,care mi a venit in cap,a fost sa ma intreb cine ar putea beneficia dupa acest film. Are niste dovezi ipotetice care ar trebui sa ne faca sa schimbam gandirea cu 180 de grade si sa ne faca sa acceptam ca rapirile extraterestrilor sunt normale noapte de noapte si noi suntem un experiment pentru ei.. De ce n-ar fi asa? Ma duce cu gandul la tablitele sumeriene in care sunt desenati niste fiinte extratereste,care au fost numite Anunnaki si despre care s-ar spune ca ne conduc lumea si ne tin in ura si frica aceasta... asta pare mai plauzibila decat ca suntem rapiti noapte de noapte pt experimente... Am o groaza de idei in cap si mi-e greu sa le ordonez,asa ca sa o iau incet. Uitandu-ma la acest film mi-a venit in cap o discutie imaginara cu Dalai Lama in care sa fie intrebat daca crede in rapirea de catre extrateresti.. Raspunsul a fost caracteristic lui si anume un ras de copil ,o magaiere pe capul meu si apoi o liniste care ar spune mai mult decat toate cuvinetele din lume..

Acum ca am debitat si am plecat departe de unde incepusem , trebuie sa spun ca dupa film am incercat sa fac o analiza prin filtrul meu limitat de gandire si sa i dau o explicatie. Am mers de la Jung cu explicatii ale inconstientului colectiv in care se afla vechile limbi si care pot fi accesate,pana la autosugestia , puterea mintii si tot asa. Mergand cautarea mea prin vastul ocean al informatiei de pe net , dau sa aflu ca povestea e o fictiune, ce arata ei a fi dovezi reale,sunt fabricate si mai ales ca n-a existat niciodata aceasta doctorita Abbey Tyler.

Rapirile de catre extrateresti..... e un subiect foarte complex si nu pot sa am decat o parere care poate fi schimbata la 180 de grade daca voi accesa un alt nivel al cunoasterii. Momentan , din ce am aflat ,mi se pare foarte normal sa presupunem ca aceste rapiri ,care sunt niste experiente foarte vivide si in care toti subiectii si-ar pune viata gaj ca ceea ce au vazut a fost real,sunt niste experiente care apar in somnul cel mai profund,rem sleep,in care corpul e deconectat si in care creierul elimina o doza ff mare de d mt( pun aici un link si continui apoi)




Aceste experiente sunt cat se poate de reale ..depinde ce intelegi prin real...creierul nu poate face diferenta intre somn si "realitatea" de zi cu zi...cand dormim de obicei avem aceste experiente doar ca acesti oameni care cred ca sunt rapiti de extrateresti, sunt constienti fiind totusi in starea de rem sleep.. De aici apar aceste milioane de experiente...

Cum spuneam ,in momentul de fata am aceasta opinie si nu inseamna ca nu cred in extraterestii,doar ca nu cred in aceste rapiri..tot ce e posibil... dovezile de mii de ani??? apar in o groaza de scrieri..mmm...cred ca ele sunt scrise sau desenate de oameni care ajung in stari alterate ale realitatii si au avut contact cu aceste fiinte.. sunt multe de aflat asa ca va rog..punteti mana pe carti si contraziceti-ma ,vreau sa aflu opinii contra si poate mai facem un pas in aflarea adevarului...sunt atatea mistere ca nu mai stim ce dreak cautam pe aici..:)

Pentru unii oameni un film e de 5 stele,pentru altii e de 1. gusturile nu se discuta.. Al patrulea tip mi se pare un film ok,bine realizat si tehnica paralelismului intre un personaj imaginar care ar trebui sa fie real si actori,este interesanta. Aproape ca e real filmul! Hai sa aveti un weekend frumos si nu uita, frica e cel mai mare inhiBitor al nostru. Nu avem de ce sa ne fie frica! PACE


No comments:

Post a Comment