Thursday, 14 October 2010

Dear Mr President









In clipa de existenta pe care am experimentat o pana in acest moment, am invatat sa respect si fiintele cele mai detestabile..Se spunea la un moment dat de catre un om intelept "Hitler a fost o fiinta divina" ..si toti au inceput sa arunce cu noroi si sa urle...scuze care mai de care...atatia morti..atata suferinta..si totusi daca intorci pt o clipa ochii din haotica ta existenta prezenta si vei vedea filmul desfasurarii istoriei omenirii ai sa intelegi ca tot ce s a intamplat,a avut un scop si are un sens...asa trebuia sa fie...De ce n ar fi fost Hitler divin??
N a aruncat el cu bombe..n a macelarit oameni... de ce trebuie sa i vedem pe altii rai si pe noi niste sfinti? A avut puterea sa manipuleze o natie si sa puna la incercare umanitatea..Mayasii au in traditia lor cei 13 razboinici...7 sunt cei ai luminii..6 cei ai intunericului.. dupa cei 7 razboinici ai luminii si ai pacii,cei ai intunericului sunt trimisi pentru a pune la incercare omenirea pentru a se putea vedea daca oamenii au invatat ceva si cum rezista tentatiei... Pe semne ca n am invatat nimic pana acum caci in strafundul fiintei noastre colcaie din ce in ce mai tare barbarul si crudul om din pestera...

De ce m am referit la toate aceste lucruri, pentru ca ma uit in politica,ma uit cand ajung in Romania si vad oameni din ce in ce mai confuzi,mai rai,mai speriati si toti incearca sa impinga vina spre presedinte...Cu tot respectul,el n a ajuns acolo fara voturile voastre..Imi pare rau pentru voi ca nu puteti sa depasiti stadiul de dobitoaca si veti vota cu cel care arunca mai mult cu cacat in oponenti.. E momentul sa va luati roadele recoltei... Insa... trebuie spus ca si nea Baselu,cu toate carentele domniei sale este o fiinta divina.Ca noi toti ceilalalti!

Cand va veni vremea sa incetam sa mai invinovatim pe altii si sa ne luam raspunderea pe umeri.Acest om a venit cu o lectie pentru noi..romanii... e momentul sa-l lasam in pace si sa invatam sa avem mai mult respect si sa incepem sa ne construim o lume mai frumoasa,bazate pe idealuri inalte. Nikolai Losski, in Conditiile Binelui Absolut spunea ca viata,in esenta ei,nu poate fi inteleasa in termeni fizico-chimici.. Adevarat-ai grait dragaa domnule!!

Hai pentru o clipa sa uitam de presedinti,premieri,ministri,politicieni si sa ne facem curat in curtea noastra... O revolutie spirituala nu poate incepe pana nu ti-ai facut tie curat.Nu poti schimba lumea dar te poti schimba pe tine ..Sa i multumim acestui om pentru ca ne pune la incercare..si ne pune atat de bine incat suntem aproape sa cedam ..
Domnul presedinte , are constiinta incarcata si va avea o karma foarte incarcata in vietile urmatoare..doar ..dormi asa cum iti asterni...pace voua si va las cu o melodie a lui Pink..pentru domnul Presedinte






















Dear Mr. President,
Come take a walk with me.
Let's pretend we're just two people and
You're not better than me.
I'd like to ask you some questions if we can speak honestly.

What do you feel when you see all the homeless on the street?
Who do you pray for at night before you go to sleep?
What do you feel when you look in the mirror?
Are you proud?

How do you sleep while the rest of us cry?
How do you dream when a mother has no chance to say goodbye?
How do you walk with your head held high?
Can you even look me in the eye
And tell me why?

Dear Mr. President,
Were you a lonely boy?
Are you a lonely boy?
Are you a lonely boy?
How can you say
No child is left behind?
We're not dumb and we're not blind.
They're all sitting in your cells
While you pave the road to hell.

What kind of father would take his own daughter's rights away?
And what kind of father might hate his own daughter if she were gay?
I can only imagine what the first lady has to say
You've come a long way from whiskey and cocaine.

How do you sleep while the rest of us cry?
How do you dream when a mother has no chance to say goodbye?
How do you walk with your head held high?
Can you even look me in the eye?

Let me tell you 'bout hard work
Minimum wage with a baby on the way
Let me tell you 'bout hard work
Rebuilding your house after the bombs took them away
Let me tell you 'bout hard work
Building a bed out of a cardboard box
Let me tell you 'bout hard work
Hard work
Hard work
You don't know nothing 'bout hard work
Hard work
Hard work
Oh

How do you sleep at night?
How do you walk with your head held high?
Dear Mr. President,
You'd never take a walk with me.
Would you?

No comments:

Post a Comment